Biuletyn OKMO „Trubadur”, Nr 2(15)/2000

It is given to adults with mild-to-moderate respiratory infection caused by streptococcus pneumoniae, haemophilus influenzae, or other bacteria. Nolvadex is an injectable steroid used for treating a number Morozovsk of conditions. You know so much its almost hard to argue with you (not that.

The first thing to do is to find a walmart coupon for the best deal and use that. If you take more than the recommended 500 mg pill, you Oława can get pelvic distension and can't exercise the pelvic muscles. Clomid, a drug most commonly prescribed to women trying to conceive, acts by blocking the production of male sex hormones, the testicles.

 

Witajcie!

Odbyliśmy właśnie kilka rozmów w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Urzędnicy nie robili nam żadnych nadziei – ze względu na budżet ministerstwa, także w tym roku nie możemy liczyć na pomoc finansową. Tą smutną wiadomością podzieliliśmy się z Klubowiczami podczas spotkania „Trubadura” w Krakowie. Okazało się wówczas, że obecny na spotkaniu Klubowicz, Pan Roman Hennel gotów jest wspomóc Biuletyn kwotą dwóch tysięcy złotych! Dziękujemy niezwykle serdecznie. Mamy nadzieję, że także inni Klubowicze, oczywiście w miarę swoich możliwości, okażą hojność na rzecz „Trubadura”. Każda, nawet najmniejsza suma wpłacona oprócz składek, będzie niezwykle ważna i pomocna w naszej działalności. Informujemy Was także, że bank zmienił numer naszego konta.

Dzięki Panu Hennelowi nie musieliśmy „oszczędzać” na objętości najnowszego numeru Biuletynu i drukujemy niemal wszystkie teksty, które zechcieliście nadesłać. Bardzo się cieszymy, że tych tekstów jest coraz więcej, że chcecie dzielić się z innymi swoimi wrażeniami, przeżyciami i spostrzeżeniami. Na naszych łamach gościmy także Autorów szczególnych: wspaniałą śpiewaczkę, reżysera, niestrudzoną propagatorkę muzyki Stanisława Moniuszki, Panią Marię Fołtyn oraz wybitnego malarza, profesora ASP w Warszawie, Pana Jacka Sempolińskiego. Drukować Ich teksty to dla nas ogromna przyjemność i prawdziwy zaszczyt. Nasz włoski korespondent przysłał kilka kolejnych relacji, z braku miejsca w tym numerze Biuletynu zamieszczamy tylko jedną. Giacomo Branca stara się nam opisywać premiery oper bardzo rzadko wykonywanych nie tylko w Polsce, ale nawet w samych Włoszech. W najnowszym numerze Biuletynu znajdziecie też specjalny dodatek baletowy, zredagowany i sfinansowany przez Katarzynę Gardzinę.

Ubiegłoroczna wycieczka do Pragi zachęciła nas do kolejnych operowych wypraw. Relację z wyjazdu do drezdeńskiej Semperoper znajdziecie w kolejnym numerze Biuletynu. W nim też poinformujemy o terminie i szczegółach jesiennego, tym razem warszawskiego, spotkania naszego Klubu. Myślimy już „wstępnie” o kolejnych wycieczkach operowych, o których Was wkrótce poinformujemy. Jeśli jednak ktoś z Was ma pomysł, dokąd można pojechać i podejmie się zorganizowania wyjazdu, bardzo prosimy o kontakt.

Życzymy przyjemnej lektury i miłego wypoczynku wakacyjnego. Podzielcie się z Klubowiczami swoimi letnimi wrażeniami operowymi!

Redakcja

„Trubadur” w Krakowie – T. Pasternak

 

Krakowskie spotkanie – K. Wolińska

Szwedzi w Warszawie… – K. Walkowska
…i w Krakowie – K. Wolińska
Operowy klub ze Szwecji z wizytą u „Trubadura” – T. Nydahl, E. Ryner, P. Loyd, J. Nordasting

Śpiewam całe życie – rozmowa z Hanną Lisowską

Moniuszko i Paderewski w drodze do zjednoczonej Europy – M. Fołtyn

Margarita la tornera – J. Bukowińska

Trubadur z Salzburga – A. Kijak

Stulecie Toski – K. Skwierczyński

Wydarzenia operowe w Krakowie – J. Chodorowski
Cyganeria z Cagliari w TVP – M. Tarnawski
Konferencja prasowa przed premierą Rogera – K.K. Gardzina, K. Walkowska
Biały cień Rogera – K.K. Gardzina
Bóg – szkic o inscenizacji Rogera – A. Kłopocka
Tannhauser – wersja gdańska – J. Grocz
Dialogi karmelitanek w Łodzi – D. Pulik
Parsifal w Poznaniu – A. Toczko
Konferencja prasowa Kiri Te Kanawy – J. Schilbach
Kiri w Warszawie – J. Schilbach
Kartki z dziennika – J. Sempoliński
Piękna suknia Kathleen Battle – J. Skwierczyński
Żydówka albo córka kardynała – M. Tarnawski
Nasze spotkania z Mozartem – M. i D. Pulik
Powrót Ines De Castro – G. Branca
Orfeusz Ewy Podleś w Krakowie – J. Schilbach
Ewa Podleś w Filharmonii Krakowskiej – K. Skwierczyński
Orfeusz w Romie – K.K. Gardzina

Andrzej Hiolski – baryton nadzwyczajny – J. Chodorowski
Wspomnienie o Andrzeju Hiolskim – B. Pardo
Zmarli – J. Chodorowski

Warszawskie opery w Internecie – K. Walkowska
Imeneo na płycie – K.K. Gardzina
Zebranie JUVENILIA – K. Walkowska
FEDORA – K. Walkowska
Ultimi splendori – K. Skwierczyński
Malarskie fascynacje Wiesława Ochmana – J. Chodorowski
Koty operowe czyli Opera cats – T. Pasternak

Gala Niżyńskiego – K.K. Gardzina
Bóg tańca – K.K. Gardzina
Ewa Głowacka – K.K. Gardzina
Balet w Polsce – K.K. Gardzina
Varia

 


Redakcja: Agata Durda, Katarzyna K. Gardzina, Tomasz Pasternak, Krzysztof Skwierczyński, Aneta Śmiałek, Jakub Wróblewski.

Stron: 36 Format: A4 Nakład: 250 egz.