Trubadur 1(34)/2005  

There is an association between the risk of prostate cancer in men taking the nolvadex drug and the presence of a high-risk genetic variation. In case the infection is in the root of the gum, it will need a different antibiotic to help cialis tadalafil prezzo Taihe get rid of it. You should not use the information on this website for diagnosing or treating a health problem or disease.

Lack of appetite or desire to eat and eating fewer than normal amount of food. Doxycycline propecia ohne rezept 100mgzantac 200mg.doxycycline 100mgbuy doxycycline 100mgcheap doxycycline 100mg.levoflox. You can also choose the best tablet from our suggestion section if you want.

30 lat Szkoły Baletowej w Łodzi

Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Feliksa Parnella w Łodzi jest najmłodszą w Polsce placówką oświatową kształcącą zawodowych tancerzy. Do tej pory jej mury opuściło 223 absolwentów, którzy tańczą na scenach teatrów w całej Polsce i za granicą. Wśród nich są znakomici tancerze, soliści, pedagodzy i choreografowie. W tym roku szkoła obchodzi 30-lecie istnienia. Utworzona została 31 maja 1975 r decyzją Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Władz Miasta. W 1981 roku szkoła otrzymała wygodny budynek przy ul. Wrocławskiej, a w 1988 roku nadano jej imię Feliksa Parnella, tancerza i choreografa, który stworzył w Łodzi pierwszy zespół baletowy. Do najważniejszych wydarzeń w życiu szkoły należały uroczyste koncerty z okazji 20-lecia szkoły (w programie m.in. Sylfidy) i w rocznicę 100. urodzin patrona szkoły – Feliksa Parnella (w programie znalazły się wznowione choreografie F. Parnella Jak się baba roztańczyła na drewnianej sali oraz Umarł Maciek, umarł…). W 2001 roku w budynku szkoły otwarto stałą wystawę rzeźb o tematyce baletowej autorstwa Danuty Kwapiszewskiej. Rok później w szkole pojawiła się także ekspozycja malarstwa Tadeusza Zlamala.

Szkoła posiada własną pracownię baletek, pracownię krawiecką oraz magazyn kostiumów, gdzie uczniowie mogą zaopatrywać się w niezbędne do zajęć lekcyjnych i występów na scenie stroje i rekwizyty baletowe. Dla uczniów spoza Łodzi przewidziane są miejsca w Bursie Szkół Artystycznych, która mieści się niedaleko szkoły. Szkoła nawiązuje kontakty z zagranicznymi ośrodkami baletowymi, gości pedagogów tańca i choreografów m.in. z Francji, Włoch i USA. Co roku na scenie Teatru Wielkiego odbywa się koncert dyplomowy uczniów IX klasy, podczas którego można ich podziwiać w repertuarze tańca klasycznego, ludowego i współczesnego. Uczniowie OSB w Łodzi biorą także udział w spektaklach Teatru Wielkiego. Na tej właśnie scenie 24 kwietnia br. odbył się uroczysty koncert z okazji 30-lecia szkoły.

Katarzyna K. Gardzina