Biuletyn 3(4)/1997  

Wydawnictwa płytowe

Oto kolejna porcja informacji o firmach specjalizujących się w sprzedaży nagrań historycznych, pirackich i nieoficjalnych, zarówno na płytach CD, jak też kasetach audio i video.

***

Live Opera z Nowego Jorku ma jedną z największych ofert nagrań tego typu. Za operę na kasetach magnetofonowych trzeba zapłacić około 30$, taśma video to wydatek rzędu 50-60$. Pisząc na podany niżej adres można otrzymać gratisowy katalog. A jest w nim m.in. słynne przedstawienie Falstaffa z 1975 roku z Teatru Wielkiego w Warszawie (Nieman, Trawińska, Resnik, Evans, dyr. Kord). W przyszłym numerze Biuletynu przedstawimy „Wielką 25”, czyli najlepsze żywe nagrania wszechczasów według live opera.

LIVE OPERA

Box 3141

Steinway Station, L. I. C.

N. Y. 11103, USA

***

PARSIFAL MUSIC POST to wielka angielska firma wysyłkowa; oferuje ona płyty CD takich wytwórni jak: VAI, MYTORECORDS, LYRIC, WALHALL, EKLIPSE, G.O.P., MELODRAM, ROMOPHONE i wiele, wiele innych. Oferta jest bardzo bogata, a system niezwykle sprawny. Kilka razy korzystałem z usług PARSIFALA, płyty zawsze przychodziły po 7-10 dniach od daty wysłania czeku! PARSIFAL nie przyjmuje niestety kart płatniczych, cena pojedynczej płyty wynosi 10-12 funtów. Katalog gratis.

PARSIFAL DISTRIBUTION LTD.

Bridge Studios, Suite No. 7,

318-326 Wandsworth Bridge Road,

London SW6 2TZ, WIELKA BRYTANIA

***

Równie sprawny jest sklep amerykański LIVE OPERA HEAVEN. Dysponuje on tysiącami płyt CD i kaset video. Za płytę – w zależności od wytwórni – trzeba zapłacić od 5 do 21$. Firma dba o klientów: zamówiłem kiedyś płytę, której zapas akurat się wyczerpał. Otrzymałem więc przykrą informację, ale już po 2 tygodniach przyszła oczekiwana płyta. Sklep sprowadził ją specjalnie dla mnie via Włochy. Za katalog trzeba niestety zapłacić 5$.

LIVE OPERA HEAVENLTD.

660B Amsterdam Ave

New York City, N. Y. 10025, USA

Krzysztof Skwierczyński