Biuletyn 4(5)/1997  

Kiri Te Kanawa Appreciation Society

Informacja dla wszystkich żywo zainteresowanych sztuką wokalną Kiri Te Kanawy. Istnieje międzynarodowy fanklub nowozelandzkiej sopranistki, którego kwatera główna znajduje się w Wielkiej Brytanii. Klub założony został na żądanie fanów. Cztery razy w roku rozsyłane są do wszystkich członków biuletyny zawierające plan występów i najświeższe informacje dotyczące śpiewaczki, recenzje przedstawień z jej udziałem (pochodzące tak z prasy, głównie angielskiej, jak i od samych klubowiczów) oraz materiały archiwalne. Biuletyn opatrzony jest zdjęciami, czarno-białymi niestety. Do członków klubu rozsyłane są również informacje dotyczące najnowszych nagrań dokonywanych przez tę artystkę oraz lista nieoficjalnych zapisów audio i video (przedstawienia, recitale, wywiady, programy radiowe i telewizyjne, których Kiri była gościem, etc.). Klub organizuje spotkania, na których od czasu do czasu Te Kanawa pojawia się osobiście, wtedy jest szansa na wspólne zdjęcie i otrzymanie autografu.

Fanklub Kiri jest sponsorem Heart Science Centre w Harefield Hospital (znany szpital kardiologiczny w Middlesex), któremu śpiewaczka patronuje. Roczna opłata członkowska wynosi 30 funtów szterlingów.

Adres klubu:

KIRI TE KANAWA SOCIETY,

Puddingbrook Cottage, Studley Hill, Nr. Calne, Wiltshire, SN11 9NL, ENGLAND

Na marginesie – po uiszczeniu odpowiednich opłat można stać się posiadaczem nie tylko wyjątkowych nagrań niemożliwych do zdobycia drogą oficjalną, kolorowych i czarno-białych zdjęć Te Kanawy (10×8, 8×6), ale też doniczki ze specjalną odmianą clematisu „Kiri Te Kanawa” oraz butelki po winie „Chateau Des Parcs” pochodzącym z prywatnej winnicy Kiri znajdującej się w Monestier we Francji.

Joanna Schilbach