Biuletyn 1(10)/1999  

Spotkanie w Gdańsku

Opera Bałtycka przysłała nam bardzo miły list, którego fragmenty pozwalamy sobie zacytować:

Będziemy niezwykle szczęśliwi, jeśli będziemy mogli gościć w Operze Bałtyckiej Klubowiczów. Na początku maja uruchamiamy salę kameralną na ok. 100 miejsc i myślę, że będzie to idealne miejsce na spotkanie. Domyślam się, że przy okazji zebrania chcieliby Państwo obejrzeć jakiś spektakl – serdecznie na niego zapraszam. Zarezerwujemy dla Państwa wskazaną przez „Trubadura” ilość miejsc na widowni. Będą Państwo naszymi gośćmi specjalnymi. Załączam plany repertuarowe na kwiecień i maj – jeśli już teraz ustalą Państwo jakiś termin – proszę o informację, a Państwa spotkanie naniesiemy na naszą siatkę zajęć i „zaklepiemy” spektakl.

A oto nasza odpowiedź:

W imieniu własnym oraz wszystkich Klubowiczów ogromnie dziękuję za miły list. Od pewnego czasu pracujemy nad nowym numerem Biuletynu, w którym ukaże się między innymi wywiad z panem Florianem Skulskim, przeprowadzonym przez naszą Klubowiczkę. Chcielibyśmy też serdecznie podziękować za zaproszenie na jubileusz tego znakomitego artysty.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie na spotkanie w Gdańsku. Oczywiście zaplanowalibyśmy spotkanie w ten sposób, aby po zebraniu obejrzeć spektakl w Operze Bałtyckiej. Godzinę spotkania zaplanowalibyśmy w odniesieniu do godziny rozpoczęcia spektaklu. Naszym marzeniem jest – oczywiście jeśli to możliwe, gdyż nie chcielibyśmy sprawiać dużego kłopotu – obejrzenie teatru operowego od środka – obejrzenie widowni, sceny, zaplecza. Chętnie też porozmawialibyśmy z Państwem o sytuacji teatru operowego lub zaprosili Artystów. Ale oczywiście program spotkania możemy ustalić wspólnie, gdyż mamy dużo, jak nam się wydaje, ciekawych pomysłów.

Jeżeli nie mieliby Państwo nic przeciwko temu, najchętniej spotkalibyśmy się w czerwcu. 17 kwietnia organizujemy w Warszawie spotkanie z panią Marią Fołtyn, dlatego też wielu z nas nie mogłoby sobie pozwolić na dwie „duże” wyprawy w ciągu 5-6 tygodni.

Jeszcze raz ogromnie dziękujemy za zainteresowanie naszą działalnością, miłe słowa i propozycję współpracy. To dla nas niezwykle ważne i niezwykle budujące. My również chcielibyśmy aktywnie z Państwem współpracować.

(oprac. TP)