Trubadur 2(11)/1999  

Juvenilia

Juvenilia (European Forum of Young Opera Friends), do którego niedawno zgłosiliśmy akces, rozwija swoją działalność. Do jego głównych celów należą:

  • Wymiana i uaktualnianie informacji o należących do niego klubach oraz o proponowanych wspólnych działaniach,

  • Zachęcanie do zakładania nowych klubów i wspieranie ich radą,

  • Utrzymywanie kontaktu z FEDORA (Federation Européenne des Associations pour le rayonnement des Opéras) i z RESEO (Réseau Européen des Services Educatives des Maisons d`Opéra).

  • Juvenilia tworzy centrum informacyjne, które będzie zbierało aktualne dane o podejmowanych inicjatywach i o stowarzyszonych organizacjach, w tym także o „Trubadurze” (wysyłamy tam aktualne informacje o naszym Klubie oraz Biuletyn z krótkim tłumaczeniem). Przygotowywana jest także Internetowa strona Juvenilia, która będzie zawierała wszystkie te dane. Centrum informacyjne jest teraz organizowane przez Milano per la Scala – Gruppo Giovani w Mediolanie, a w lipcu i sierpniu br. zostanie przeniesione do Brukseli, do JAO (Jeunes Amis de l`Opéra), gdzie pozostanie przez następny sezon 1999/2000. Co dwa miesiące stowarzyszone kluby otrzymują Faxletter z najnowszymi wiadomościami o działalności Juvenilia.

    (oprac. K.W.)