Biuletyn 1(18)/2001  

Włoszka w Algierze w WOK

Wieczorem Klubowicze spotkali się ponownie, tym razem w Warszawskiej Operze Kameralnej. Wszyscy z przyjemnością obejrzeli przedstawienie opery komicznej Gioachino Rossiniego Włoszka w Algierze (więcej o spektaklu w relacji K.K. Gardziny). Spektakl podobał się tak bardzo, że klubowicze nagrodzili wykonawców nie tylko bukietami kwiatów, ale również owacją na stojąco. Natomiast podczas przerwy członkowie „Trubadura” mogli osobiście podziękować dyrektorowi Edwardowi Pałłaszowi (dyrektor Stefan Sutkowski był tego wieczoru nieobecny) za przychylność dla Klubu, miłe przyjęcie i piękny spektakl. Wspólnie wspominaliśmy moment założenia naszego stowarzyszenia w 1996 roku, kiedy radiowa Dwójka objęła patronat nad działalnością „Trubadura”. Dyrektor Pałłasz wpisał się do Kroniki Klubu oraz otrzymał od nas pamiątkowy znaczek klubowy.

Poczułem się głęboko wzruszony wizytą w naszym „kieszonkowym” Teatrze WOK Klubu, przy którego powstaniu miałem swój skromny udział jako szef radiowej Dwójki, a który zwie się „Trubadur”. W imieniu zespołu artystycznego i dyrektora Stefana Sutkowskiego.

Edward Pałłasz, 17 lutego 2001

Był to dla nas przemiły i naprawdę niezapomniany wieczór. Dlatego jeszcze raz za wszystko bardzo dziękujemy Warszawskiej Operze Kameralnej.

(opr. K.K. Gardzina, K. Walkowska)