Trubadur 4(29)/2003 (Dodatek baletowy)  

Drodzy Klubowicze!

Odnoszę wrażenie, że balet jest traktowany w naszym Klubie jedynie jako dodatek do opery. Osobiście jestem wielką miłośniczką tańca i wiem, że wiele osób z Klubu także interesuje się baletem. Spotykamy się przecież często na przedstawieniach baletowych w Teatrze Wielkim w Warszawie, a na pewno Klubowicze mieszkający poza stolicą także pojawiają się na przedstawieniach baletowych w innych teatrach. Od pewnego czasu Trubadur może się pochwalić dodatkiem poświęconym sztuce tańca, który, jestem przekonana, większość z nas czyta z przyjemnością.

Dlatego też chciałabym wystąpić z propozycją podniesienia statusu baletu w naszym Klubie. Uważam, że dobrym pomysłem byłoby utworzenie Sekcji Baletu zrzeszającej wszystkich miłośników tańca. Umożliwiłoby to poznanie pozostałych osób zainteresowanych tą dziedziną sztuki, wymianę informacji i organizowanie wspólnych przedsięwzięć.

Sekcja Baletu starałaby się powiększać grono osób lubiących balet, zapraszać tancerzy i choreografów na spotkania Trubadura, a w przyszłości może także organizować wspólne wyjazdy na przedstawienia baletowe. Mam także nadzieję, że powstanie Sekcji zachęciłoby Klubowiczów do pisania tekstów na tematy związane z baletem i w konsekwencji do rozbudowania Dodatku Baletowego Trubadura.

Anna Wojtyś

Jeśli mój pomysł spotka się z Państwa poparciem i zechcą Państwo przyłączyć się do Sekcji Baletu, bardzo proszę o wysłanie listu na adres redakcji lub bezpośredni kontakt ze mną: e-mail: annawojtys@wp.pl, tel: 0 608 557 134.