Witajcie,

Z ogromną radością już po raz trzeci do regularnego wydania Trubadura dołączamy Dodatek Moniuszkowski poświęcony w całości VI edycji najważniejszego z polskich konkursów wokalnych, Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki.

O tym, dlaczego tegoroczna edycja była słabsza od poprzednich, można by długo dyskutować. W Dodatku Moniuszkowskim możecie przeczytać dwie impresje na ten temat. Ale oprócz naszych wrażeń, przedstawiamy także zapisy rozmów z jurorami i uczestnikami konkursu. Tegoroczna edycja dowiodła niestety po raz kolejny wyższości szkoły rosyjskiej nad polską szkołą śpiewu. Pokazała także, gdzie tkwi siła, a gdzie słabość Konkursu, który jest ważnym, potrzebnym i fascynującym wydarzeniem.

Dla Klubowiczów obserwowanie śpiewaków podczas kolejnych etapów przesłuchań konkursowych zmagań było niepowtarzalnym doświadczeniem. Dziesięcioro członków klubu obecnych na wszystkich przesłuchaniach tworzyło jury przyznające jedyną w tegorocznej edycji nagrodę pozaregulaminową, a była to Nagroda Publiczności. Wygrała Oxana Shilova, która pokonała swojego kolegę Alexeya Markova niewielką liczbą punktów. Członkowie „Trubadura” oddawali głosy także na Rafała Bartmińskiego, Elżbietę Wróblewską, Mikę Nisulę, Annę Markarovą, Małgorzatę Olejniczak, Kristinę Kapustynską, Ewę Vesin, Jarosława Bodakowskiego, Adama Sobierajskiego.

Życzymy miłej lektury,

 

Redakcja

Po konkursie powiedzieli

Mocne jury, słaby konkurs – K.K. Gardzina
Od zachwytu do znużenia – T. Pasternak


Redakcja: Katarzyna K. Gardzina, Tomasz Pasternak, Krzysztof Skwierczyński, Agata Wróblewska, Jakub Wróblewski.

Stron: 16 (dodatek) Format: A4 Nakład: 350 egz.