Trubadur 2(47)/2008  

Kwartalnik stowarzyszenia Aria

Pism operowych nigdy za wiele. Dlatego z radością i uznaniem przyjąć trzeba kolejną inicjatywę – kwartalnik Stowarzyszenia Miłośników Opery Krakowskiej „Aria”. Ukazały się dotychczas trzy numery pisma, dosyć jeszcze skromne objętościowo, liczyć należy jednak na dalszy rozwój tej kolejnej inicjatywy prężnego krakowskiego stowarzyszenia.

Drobne literówki i wpadki redakcyjne nie są w stanie przyćmić ogólnie pozytywnego wrażenia z lektury pisma. Siłą rzeczy koncentruje się ono na działalności stowarzyszenia, relacjonuje organizowane przez Arię Spotkania z Artystą, zamieszcza rozmowy z gośćmi stowarzyszenia, przybliża czytelnikom przeszłość krakowskiego życia muzycznego (Trochę historii), opisuje wydarzenia mające miejsce w krakowskiej operze. Interesującym pomysłem jest cykl Ciekawe Twarze naszego Stowarzyszenia, w którym prezentowani są działający w Arii wielbiciele opery, wydrukowano już rozmowy z doskonale znanym także z łamów Trubadura Jackiem Chodorowskim, a także z Teresą Parzyńską oraz Karoliną Witek.

Członkowie stowarzyszenia dzielą się w kwartalniku swoimi wrażeniami z odbytych podróży operowych, do tej pory można było przeczytać o m. in. wyprawach do Nowego Jorku, Chicago, Paryża, Wiednia a także polskich teatrów operowych.

Redakcji Arii życzymy powodzenia i kolejnych, jeszcze bogatszych, numerów pisma! I może tylko warto urozmaicić okładkę kwartalnika (dotychczasowe są identyczne).

(KS)