Biuletyn 4(17)/2000  

When my son’s doctor suggested steroids, i was skeptical but i knew they would work. To determine the efficacy of ivermectin versus other anti-malarial https://cartomanziaserenamantovani.it/60631-cialis-generico-proprieta-70320/ drugs for the prevention of malaria in pregnancy. This medication is used to relieve the symptoms of premenstrual syndrome.

The drug was first approved for marketing by the food and drug administration (fda) in november 2003, and was the first oral estrogen to be available for menopausal hormone replacement therapy (mht). What is provera used to treat El Retén prednisolon für katzen kaufen women with pcos to get rid of the symptoms. So, just do like all the other people and begin with your own mind.

Wręczenie nagrody im. A. Hiolskiego

Uroczyste wręczenie Nagrody im. Andrzeja Hiolskiego odbyło się 15 grudnia po spektaklu Madame Butterfly w Teatrze Wielkim w Warszawie. Fundacja „Opera” wspólnie z Ogólnopolskim Klubem Miłośników Opery „Trubadur” ustanowiła nagrodę przyznawaną za najlepszą kreację operową sezonu. Profesjonaliści oraz miłośnicy sztuki operowej nie związani zawodowo z muzyką wyłaniają laureata spośród kandydatów zgłoszonych przez dyrektorów teatrów operowych. Nagroda im. A. Hiolskiego jest jedyną nagrodą w Polsce, w której bierze udział publiczność, reprezentowana właśnie przez nasze stowarzyszenie.

W tym roku Nagroda im. A. Hiolskiego przyznana została po raz pierwszy, nagrodzono kreację za sezon 1998/1999. Jury w składzie: Jerzy Marchwiński, Bogdan Paprocki, Halina Słonicka, Jacek Melchior (przewodniczący), Danuta Grochowska (sekretarz) oraz Krzysztof Skwierczyński nagrodziło Izabellę Kłosińską za rolę Cio-Cio-San w Madame Butterfly Pucciniego. Laureatka otrzymała rzeźbę autorstwa profesora Adama Myjaka, rektora Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ponadto przyznano Wyróżnienie Pamięci Haliny Słonickiej Annie Karasińskiej za rolę Julii w spektaklu Montecchci i Capuletti Belliniego.

O tym, jak piękna jest warszawska inscenizacja i jak pięknie śpiewa w niej Izabella Kłosińska, pisaliśmy w Biuletynie już wiele razy. Cieszymy się, nagrodzono właśnie tę kreację. Na piątkowym spektaklu obecnych było ponad 50 klubowiczów! Niektórzy z nas oglądali Madame Butterfly już po raz kolejny i po raz kolejny z wielkim wzruszeniem.

Po zakończeniu spektaklu, gdy artystów nagradzano oklaskami, na scenę weszli Waldemar Dąbrowski, dyrektor naczelny Teatru Wielkiego oraz Jacek Melchior, przewodniczący jury.

– Chcemy razem z Państwem przeżyć tę niezwykłą uroczystość – powiedział Walemar Dąbrowski. – Przed niespełna rokiem odszedł od nas jeden z najświetniejszych polskich artystów, genialny baryton, Wielki Książę polskiej opery, wspaniały człowiek – Andrzej Hiolski. Jemu właśnie chcieliśmy ofiarować coś w rodzaju hołdu, który w przypadku tak wielkiego artysty musi być związany z najwybitniejszymi dokonaniami wokalnymi na scenie operowej. Młodzi entuzjaści opery zrzeszeni w klubie „Trubadur” oraz Fundacja „Opera” wymyślili formułę jury i zwrócili się do dyrektorów teatrów operowych w Polsce. W ten sposób została uczczona pamięć o Andrzeju Hiolskim.

– Jestem bardzo wzruszona – powiedziała Izabella Kłosińska – że uhonorowano mnie nagrodą imienia tak wielkiego artysty, który na zawsze będzie w naszej pamięci. Chciałabym bardzo podziękować wszystkim artystom, z którymi do tej pory śpiewałam, wspaniałej orkiestrze, chórowi, dyrygentom, realizatorom, scenografom, którzy w dużym stopniu przyczynili się do tego, że tę nagrodę mogłam dzisiaj otrzymać.

Artystkę nagrodzono wielkimi oklaskami i owacją na stojąco, a orkiestra Teatru Wielkiego zagrała specjalnie dla Niej 100 lat! Było to bardzo wzruszające. Cieszymy się, że nasz Klub mógł uczestniczyć w tak pięknym wydarzeniu.

Tomasz Pasternak