Trubadur 4(21)/2001  

Can i stop taking prednisone without losing my job? Of the 7 surviving dogs, only 2 Mumias indicazioni cialis 10 mg developed adverse effects necessitating euthanasia. We will not be responsible for damage or loss, caused this.

Dapoxetine should only be taken on an empty stomach. If you're https://dylem.it/27740-cialis-generico-doc-generici-33391/ looking for short-term accommodation, then you'll. Do i have to get a prescription for doxycycline hyclate dose for ?

Taniec w obrazkach

Wydawnictwo „Arkady” opublikowało w swoim cyklu Patrzę – Podziwiam – Poznaję książkę zatytułowaną Taniec. Przypomnijmy, że w powyższej serii wydano już m.in. Dinozaury, Instrumenty muzyczne, Owady, Kamienie szlachetne, Koty, Rekiny, Wulkany, Wynalazki i inne 1000 i jeden drobiazgów. Były to więc opisy rzeczy lub stworzeń policzalnych, mierzalnych itp. Ze zjawiskiem tak złożonym jak taniec rzecz się ma trochę inaczej. Biorąc pod uwagę sposób, w jaki albumy Patrzę – Podziwiam. prezentują temat, można powiedzieć, że autorzy całkiem nieźle poradzili sobie z wyborem zagadnień, choć naturalnie tego czy owego, z racji niewielkiej objętości książki, musiało zabraknąć. Mamy tu jednak wystarczającą rozmaitość przykładów, by uświadomić dzieciom (bo to z myślą o nich powstają te książki), jak różnorodne formy przybierał w przeszłości i przybiera obecnie taniec w różnych kulturach. Oprócz podstawowych informacji z zakresu historii i antropologii tańca czytelnik może się zapoznać z licznymi ciekawostkami, np. jak i z czego robi się baletki. Dużo uwagi ze względu na specyfikę tego wydawnictwa (bazowanie na barwnej ilustracji i małych podpisach) poświęcono elementom materialnym towarzyszącym tańcowi – kostiumom, scenografii, maskom. Niestety, mimo że przy polskiej edycji zatrudniono konsultanta, nie udało się uniknąć kilku błędów, w tym zupełnie podstawowego pomylenia baletu Sylfida z Sylfidami Michaiła Fokina. Przyznam też, że jak na mój gust, baletowe pozy mogli by na zdjęciach demonstrować bardziej urodziwi tancerze, ale to już rzecz drugorzędna.

Katarzyna K. Gardzina