Trubadur 1(22)/2002  

The online form should be filled and forwarded to the pharmacy. It acts to lower the temperature provocatively frei erhältliche potenzmittel in der apotheke of the skin and ease discomfort. Therefore, when considering the use of steroids in the skin it is best to use it cautiously.

They must be administered by a physician or other doctor qualified in the field or by a person registered with the department. The purpose of this article is to provide you with viagra farmacie an informative overview of nolvadex, as well as the possible side effects associated with it. The most common drug-induced side effects reported were nausea, dizziness, somnolence, insomnia and headache.

Nagrody dla Stefana Sutkowskiego

Ostatnie miesiące były dla dyrektora Warszawskiej Opery Kameralnej wyjątkowe. W tym bowiem czasie Stefan Sutkowski otrzymał aż trzy wyróżnienia za swoją nieustającą pracę nad zachowaniem polskiego dziedzictwa muzycznego, poszerzaniem naszej wiedzy na temat muzyki dawnej, a przede wszystkim nad budowaniem zespołów i repertuaru WOK.

8 lutego dyrektor Stefan Sutkowski otrzymał Nagrodę im. Profesora Aleksandra Gieysztora. Nagrodę przyznaje od 2000 roku Fundacja Bankowa im. Leopolda Kronenberga za szczególne osiągnięcia w działalności związanej z ochroną dziedzictwa kulturowego. Uroczystość wręczenia Nagrody im. Gieysztora odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Choć znakiem firmowym WOK w Polsce i na świecie stał się Festiwal Mozartowski, to także inne, może mniej spektakularne, strony działalności WOK również zasługują na podkreślenie. Jest to właśnie troska o polskie dziedzictwo muzyczne, w tym operowe, którą doceniła Fundacja Bankowa im. Kronenberga. Przy Warszawskiej Operze Kameralnej działa Ośrodek Dokumentacji i Badań Dawnej Muzyki Polskiej, który nie tylko opracowuje dostępne materiały, wydaje nuty i płyty, ale z iście detektywistyczną pasją szuka w świecie najmniejszych bodaj śladów polskiej twórczości muzycznej. Dzięki niemu mogliśmy poznać m.in. wspaniałą Pasję Józefa Elsnera i dzieła wszystkie Marcina Mielczewskiego nagrane na płyty.

22 lutego w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina odbyła się uroczystość nadania Stefanowi Sutkowskiemu doktoratu honoris causa warszawskiej uczelni. Uroczystość odbyła się w 192. rocznicę urodzin patrona Akademii. Doktorat honoris causa otrzymała też tego dnia pani profesor Regina Smendzianka. Warszawska Akademia Muzyczna nadaje honorowe doktoraty bardzo rzadko. Wśród wyróżnionych w ten sposób muzyków znaleźli się do tej pory m.in. Nadia Boulanger, Artur Rubinstein, Witold Lutosławski, Krzysztof Penderecki i Mścisław Roztropowicz.

Podczas uroczystego spektaklu Kopciuszka Gioachino Rossiniego (który zaprezentowano w ramach II Festiwalu tego kompozytora) w Warszawskiej Operze Kameralnej odbyła się jeszcze jedna uroczystość, której bohaterem był dyrektor Stefan Sutkowski. 4 marca otrzymał on Nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Pytany, które z wyróżnień ceni sobie najbardziej, dyrektor Sutkowski powiedział: Każde z nich jest bardzo miłe i za wszystkie bardzo dziękuję. Myślę, że chyba najmilsze jest to, że koledzy, z którymi kiedyś studiowałem, potem pracowałem, podjęli taką właśnie decyzję. Sądzę, że jest to rzadkie. Co innego, kiedy ktoś jest daleko i z takiej perspektywy się go ocenia. Co innego, kiedy jest się wspólnie, codziennie przez kilkadziesiąt lat i następuje telefon: chcemy coś takiego zrobić, czy wyrazisz zgodę? Cóż mogłem zrobić: zgodzić się i wszystkim bardzo dziękować.

Serdecznie gratulujemy!

oprac. KKG