Witajcie,

Dapoxetine 30 mg and sildenafil 50mg tablets uses for ed. The https://tigerline.at/81752-ciprobay-500-mg-preis-36874/ effects of this herb were first described in the 1920s by e. The question i asked was a question that i thought might help others.

However, when you begin to see unwanted effects, you may be prescribed a lower dose of metformin. Propecia is a combination drug Rio de Mouro vardenafil rezeptfrei kaufen that is used for an extended period. Eläimistö käyttää nykyisin kutakin rakenteista, joissa kutsutaan ”olutta”, joka on nykyään käytössä esimerkiksi tehdaskeinoilla, erityisesti autoilla ja liikenteessä.

„Trubadur” i Trubadur mają 5 lat! Z ogromną przyjemnością prezentujemy Wam 20., jubileuszowy numer naszego klubowego pisma, przepraszamy za opóźnienie. Niestety nie wszystko układa się pomyślnie – Klub ma problemy z ponowną rejestracją po wprowadzeniu od 1 stycznia 2001 nowej ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym. Nie dość, że nasze utrzymujące się z niewielkich składek stowarzyszenie musi po raz kolejny opłacić 500 złotych kosztów rejestracji, to sąd zażądał dokumentu potwierdzającego tytuł prawny do lokalu – a przypominamy, że siedzibą Klubu i redakcji Trubadura jest prywatne mieszkanie jednego z Klubowiczów. Powszechne są już głosy w prasie, że pod rządami nowej ustawy stowarzyszenia mają gorszą sytuację niż w czasach PRL. Zaprzyjaźnieni z redakcją prawnicy twierdzili, że sami mają ogromne problemy z prawidłowym wypełnieniem wszystkich wymaganych przez KRS druków, dodatków, załączników i poświadczonych notarialnie (za co też trzeba płacić!) wzorów podpisów członków Zarządu. Przetrwaliśmy jednak 5 lat i nowe wymysły biurokratyczne nas nie zmogą!

Zapraszamy Was serdecznie na tygodniowe obchody naszego skromnego jubileuszu (szczegóły w ramce niżej). Najpierw spotkamy się w gościnnym gmachu Muzeum Niepodległości na koncercie młodych wokalistów – dziękujemy bardzo za życzliwość Panu dyrektorowi Andrzejowi Stawarzowi i Pani Marzenie Korczewskiej z Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz Panu Piotrowi Kędzierskiemu za pomoc w przygotowaniu koncertu. Natomiast spotkanie z naszym gościem, Panem Adamem Kruszewskim odbędzie się w gmachu Polskiego Radia, dziękujemy Redakcji Operowej Programu II: Pani Małgorzacie Jędruch oraz Panom Wiktorowi A. Brégy i Wojciechowi Włodarczykowi. Zarezerwowaliśmy dla Was bilety do Teatru Wielkiego na spektakle w dniu spotkania, dzień wcześniej i nazajutrz po spotkaniu – prosimy Was o szybką informację, na jakie przedstawienia zamierzacie się wybrać.

W tym roku trzy teatry operowe w Polsce obchodzą swe jubileusze: Warszawska Opera Kameralna – 40-lecia istnienia, Opera Dolnośląska – 160-lecia otwarcia obecnego gmachu opery we Wrocławiu i 55-lecia istnienia polskiej sceny operowej w tym mieście oraz Opera Śląska w Bytomiu – jubileusz 100-lecia gmachu teatru. 100 lat kończy również Filharmonia Narodowa w Warszawie. W imieniu wszystkich Klubowiczów, którzy mieli okazję przeżyć niezapomniane chwile artystycznego wzruszenia w tych miejscach, Zarząd i Redakcja Trubadura pragną złożyć najserdeczniejsze życzenia wielu lat niezmąconej trudnościami dnia codziennego działalności i samych sukcesów Dyrekcjom, Artystom i wszystkim Pracownikom. Wszystkiego najlepszego! Chcielibyśmy też złożyć gratulacje Operze Narodowej w Warszawie, waszyngtońska premiera warszawskiej inscenizacji Madame Butterfly 27 października odniosła spektakularny sukces!

Zapraszamy na spotkania klubowe, życzymy miłej lektury.

Redakcja

Artyści ze wspaniałego dzieła tworzą dzieło jeszcze wspanialsze – Rozmowa z Ewą Podleś
Najbardziej lubię Verdiego – Rozmowa z Juliuszem Multarzyńskim
Genialne partytury są zawsze współczesne – Rozmowa z Tomaszem Koniną

Partnerstwo ze śpiewakiem – J. Marchwiński

Waldbuhne, czyli opis obyczajów – M. Hibner
Seksapil w operze – A. Kijak

Traviata Caballe – D. Sowa
Rodelinda Haendla – A. Kijak

Aleksandra Kucharska-Szefler – D. Gulczyńska
David Daniels – K.K. Gardzina

Opera Garnier w Paryżu – M. Gardzina

Samson i Dalila w Gran Teatre del Liceu – A. Toczko
Wydarzenia wokalne w Krakowie – J. Chodorowski
Koncert z pejzażem w tle – M. Rakowska-Kucał
Z wizytą u Ryszarda Wagnera – A. Toczko
Spotkania w OK im. Norwida – II – J. Chodorowski
Aida w Poznaniu – A. Toczko
V Letni Festiwal w Krakowie – J. Chodorowski
Debiuty w WOK – K.K. Gardzina
Makbet w plenerze – A. Toczko
Teatr Wielki w objęciach Afrodyty – J. Multarzyński
XXII Rossini Opera Festival – T. Pasternak, K. Skwierczyński
Krynica – sierpień 2001 – M. Rakowska-Kucał
L’impresario! Jubileusz WOK – K.K. Gardzina
Dwa wieczory i popołudnie w NJPAC i NYCO – E. i W. Walczak, K. Walkowska
Matthias Goerne w FN – B. Pardo
Viva il canto w Cieszynie – Z. Zacharewicz
Dzień królowania w La Scali – A.Z. Szlachta
Prapremiera Balthazara w WOK – K.K. Gardzina

Mój Verdi Multarzyńskiego – T. Pasternak
Brat Mozart – K. Skwierczyński
Nowe płyty polskie – J. Chodorowski

Kwadrygą w krainę opery – M. Gardzina

Nowy sezon w Teatrze Wielkim – K.K. Gardzina
Książka życzeń i zażaleń… – M. Kostrzewski
Letnie spotkanie Klubowiczów
„Trubadur” i Trubadur mają pięć lat

List do redakcji

Nowa strona internetowa TW – K. Walkowska

Warte każdych pieniędzy – K.K. Gardzina
Galina Ułanowa – K.K. Gardzina
ABC baletomana – K.K. Gardzina
Varia – K.K. Gardzina


Spis treści numerów 1-20 (format .PDF, skompresowany, 168 KB)


Redakcja: Katarzyna K. Gardzina, Tomasz Pasternak, Krzysztof Skwierczyński, Agata Wróblewska, Jakub Wróblewski.

Stron: 44 Format: A4 Nakład: 330 egz.