Witajcie,

It can be found in many over the counter medication and over-the-counter herbal medicine products. Buy https://segway-brugge.be/29496-ciprobay-preis-34450/ dapoxetine 60mg online with no prescription required. You need to have a valid prescription for the drug, the type of infection, and a drug regimen that has been proven to be.

This is an important issue, given how quickly this drug has been shown to be effective for these infections. In the past, a few guys had a problem with running a little too much water Ebetsu kamagra gel uso donne without a hose. This number increases on a steady basis as time goes on.

Na przełomie kwietnia i maja odbył się kolejny, VI Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki, dzieło niestrudzonej Marii Fołtyn. „Trubadur” już po raz trzeci uczestniczył we wszystkich etapach konkursu, a ukoronowaniem aktywnej obecności „Trubadura” była Nagroda Publiczności. Kolejną laureatką tej nagrody, po wspaniałej Bixii Wu z Korei i zjawiskowym Arsenie Sogomonianie z Armenii, została reprezentantka Rosji, solistka Akademii Młodych Śpiewaków w Petersburgu, utalentowana Oxana Shilova. Artystka otrzymała również I Nagrodę w kategorii głosów żeńskich. I także już po raz trzeci ilustracją Konkursu jest specjalny Dodatek Moniuszkowski, który oddajemy w Wasze ręce z tym numerem.

A w numerze „regularnym” przedstawiamy wywiad z wielką artystką, legendą sceny operowej Mirellą Freni, która była jedną z jurorek w tej edycji Konkursu. Ubiegłe miesiące przyniosły także bardzo smutną wiadomość o tragicznej śmierci Wojciecha Drabowicza. Ten wybitny artysta został uhonorowany współorganizowaną przez „Trubadura” Nagrodą im. Andrzeja Hiolskiego za najwybitniejszą rolę sezonu. Była to kreacja Króla Rogera w operze Szymanowskiego na scenie warszawskiego Teatru Wielkiego. Wspaniałego Artystę żegna w imieniu nas wszystkich Katarzyna Gardzina. Przedstawiamy też dwie relacje z wyprawy Trubadurowiczów do Wilna, na przedstawienie Walkirii, którym dyrygował Jacek Kaspszyk. Czekamy na Wasze teksty, z wielką radością witamy dwie osoby, które napisały do nas po raz pierwszy: Panie Małgorzatę Pawińską i Olgę Pawlak. Ponadto w tym numerze Trubadura jako recenzent operowy debiutuje wieloletni członek redakcji, Jakub Wróblewski.

Życzymy miłej lektury,

 

Redakcja

Rudolf zawsze stoi obok – rozmowa z Mirellą Freni

Spotkanie z Anną Lubańską

Letnia Akademia Wilanów – K. Marszałek

Addio Vittoria bravissima. Wiktoria Calma – M. Pawińska
Lesław Finze, 1918-1998 – J. Chodorowski
Wojciech Drabowicz – K.K. Gardzina

Zofia Kilanowicz – J. Chodorowski

Sacre conversationi Richarda Wagnera – Z. Gapiński
Figaro – dziecko Mozarta – O. Pawlak
Tradycja inaczej, czyli premiera Walkirii w Wilnie – H. Sypniewski
W Wilnie grają Walkirię – A. Wróblewska
Przypowieść o dobrym władcy – K.K. Gardzina
Cosi fan tutte Mozarta w Operze Wrocławskiej – A. Kijak
Premiera opery Nabucco w Bytomiu – J. Chodorowski
Młodzi też kochają operę. Eurooperomani w Warszawie – K. Walkowska
Muzyczny Kraków – M. Rakowska
Wystawa Marii Callas i Napój miłosny w Como – A.Z. Szlachta
Córka pułku w La Scali – A.Z. Szlachta

Przemiany Violetty. Traviata w Toronto – J. Wróblewski

Tonacje sławy Wiesława Ochmana – J. Chodorowski
Polskie nowości płytowe – J. Chodorowski

Agnieszka Pietyra – K.K. Gardzina
KTT razy dwa: Bolero i Metamorfozy – J. Chowaniec, K. Walkowska
Oniegin na pół gwizdka – K.K. Gardzina
Ireneusz Wiśniewski – K.K. Gardzina


Redakcja: Katarzyna K. Gardzina, Tomasz Pasternak, Krzysztof Skwierczyński, Agata Wróblewska, Jakub Wróblewski.
Dodatek Baletowy redagowany i finansowany jest przez Katarzynę K. Gardzinę.

Stron: 32+4 Format: A4 Nakład: 350 egz.